Zalety dobrej myjni samochodowej – co wziąć pod uwagę?

Myjnia samochodowa została stworzona dla naszej wygody oraz możliwości odpowiedniej pielęgnacji lakieru naszego auta. Każdy producent samochodu w instrukcji obsługi zaleca przynajmniej raz w miesiącu mycie oraz woskowanie lakieru, aby ten mógł jak najdłużej błyszczeć. Dokładne mycie oraz konserwacja dają mu dłuższą żywotność. Lakier samochodowy jest dość delikatny i podatny na uszkodzenia. Jego warstwa zależy od marki samochodu.

Dość oszczędnie używają lakieru producenci aut z Azji, grubszą powłokę lakierniczą posiadają natomiast samochody europejskie. Myjnia ręczna zapewnia odpowiednie mycie i pielęgnowanie lakieru naszego samochodu.

Dzięki zastosowaniu myjek bezdotykowych http://ecomyjnia.olsztyn.pl jest mało inwazyjną metodą na mycie karoserii, co jest ogromnym plusem. Używanie odpowiednich detergentów, które zmiękczają i usuwają eliminuje konieczność czyszczenia.

Bieżąca czysta woda natomiast wydostająca się z dysz pod ciśnieniem używanych do mycia, zapewnia dokładnie spłukiwanie wszelkich drobinek kurzu i zabrudzenia, które mogłyby podczas mycia porysować lakier. Automyjnia to przede wszystkim szybkość. Nie trzeba tracić cennego czasu, aby uzyskać doskonały efekt.

Zapewnia ona również zabiegi kosmetyczne dla naszego wozu jak na przykład woskowanie, które zapobiega osadzaniu się brudu i kurzu oraz chroni lakier przez drobnymi zarysowaniami. Dobra myjnia jak na przykład myjnia Olsztyn oferuje także czyszczenie auta w środku, pranie tapicerki http://ecomyjnia.olsztyn.pl/pranie-tapicerki oraz ozonowanie samochodu http://ecomyjnia.olsztyn.pl/ozonowanie.